Wyjątkowe pomysły na prezent dla mola książkowego do 100 zł

Wyjątkowe pomysły na prezent dla mola książkowego do 100 zł

Jeżeli czytasz ten artykuł, zapewne ktoś z Twoich bliskich kocha czytać książki, a Ty akurat szukasz dla niego idealnego prezentu. Ciężko w tej sytuacji o różnorodność i kreatywność. Zdecydowanie łatwiej jest kupić po prostu kolejną książkę. Jak zatem urozmaicić nasz upominek i zaskoczyć kochaną osobę? Odpowiedzią na to pytanie są książkowe gadżety. Dzisiaj na rynku można znaleźć mnóstwo dodatków, ozdób czy ”pomocników”, które przydadzą się każdemu zapalonemu czytelnikowi. Oto kilka propozycji. 

Lampki nocne

Lampka nocna to zawsze dobry pomysł na prezent. To jednocześnie ładne i praktyczne akcesorium. Ale nie mam na myśli zwykłej lampki nocnej, która niekiedy skutecznie rozświetla pół pokoju. Zdecydowanie bardziej dyskretne oraz stworzone do czytania przy śpiącym obok partnerze są poręczne lampki, które można np. przyczepić za pomocą klipsa do samej książki. Występują w różnych kolorach i maja niewielkie rozmiary, a przy tym dają wystarczającą ilość światła, aby umożliwić wygodne czytanie. To również dobre rozwiązanie podczas nocnej lektury w podróży. Ceny takich lampek wahają się w granicach 30-60 zł.

Stojaki i uchwyty

Jak wiadomo, każdy pożeracz książek będzie je konsumował zawsze i wszędzie. Jednak nie zawsze i wszędzie warunki będą na tyle komfortowe, by w pełni rozkoszować się książką. Jednym z gadżetów, które mogą ułatwić jej trzymanie np. gdy jedną rękę mamy zajętą, jest uchwyt na palec. To drewniany lub plastikowy ”klin”, który po włożeniu na kciuka i umieszczeniu go w zgięciu między stronami, sprawi, że egzemplarz nie będzie usilnie próbował się zamknąć. Pomaga to zdecydowanie odciążyć rękę i palce, które mogą bardzo boleć po długim trzymaniu książki. Uchwyty tego typu to koszt ok. 20 zł. To był patent dla zabieganych czytelników, a teraz coś dla tych, którzy cenią sobie podwójny relaks. Świetnym rozwiązaniem będzie zakup półki mocowanej na wannę z miejscem przeznaczonym na książkę. To przepis na idealny, rozgrzewający wieczór z ulubioną lekturą. Taką szykowną półkę można dostać już za 70 zł.

Piękne zakładki

Zakładka do książki zawsze towarzyszy czytelnikowi. To ważne, aby była solidna oraz miła dla oka. Prawdą jest, że takich zakładek jest pełno w sklepach papierniczych czy księgarniach. Ale Ty szukasz czegoś niepowtarzalnego, prawda? Warto zatem poszukać miejsc, w których nabyć można zakładki personalizowane – z własnym tekstem, bądź imieniem obdarowywanej osoby. Możemy wybierać wśród zakładek skórzanych, materiałowych, a nawet dzierganych, ręcznie robionych. Taki prezent sprawi, że adresat poczuje się wyjątkowo i zawsze podczas czytania będzie o Tobie pamiętał. Koszt zakładki personalizowanej to ok. 40-80 zł.